poniedziałek, 9 marca 2015

Parę pozytywnych porad :)

Zebrałam w kupę parę zasad, których się trzymam. Są to zasady, które sama stosuję i od nich zaczynałam moją przygodę :)

Potraktuj zmianę nawyków jako przygodę i wyzwanie będzie o wiele łatwiej i ciekawiej.

Zrób przegląd produktów w swojej kuchni : przyprawy, oleje, koncentraty, herbaty, sosy i inne produkty, które nie są kupowane codziennie. Sprawdź skład i pozbądź się tych produktów, które zawierają nadmiar konserwantów.


Robiąc codzienne zakupy zwracaj uwagę na skład produktów, nie sugeruj się ceną, często tańsze produkty mogą mieć o wiele lepszy skład niż te drogie.

Zamień zwykły cukier na brązowy lub brzozowy, są o wiele zdrowsze.

Zamiast zwykłego oleju używaj oliwy lub oleju kokosowego.
 

Nie kupuj gotowych posiłków typu naleśniki, placki ziemniaczane, zazwyczaj te zapakowane mają dość długą datę ważności, co znaczy, że posiadają dużo konserwantów. Lepiej poświecić 15 minut w kuchni na przygotowanie własnego obiadu, jak się dobrze zorganizujesz jest to możliwe.


Zwykły chleb zastąp pełnoziarnistym.


Pij dużo wody, ale tu już chyba wszyscy wiedzą, że powinniśmy pić jej sporo i ograniczać napoje typy coca cola. Dodaj do wody odrobinę limonki lub cytryny, a będzie o wiele smaczniej i dodatkowo dostarczysz swojemu organizmowi witaminy C.


 Jeżeli chcesz jeść to jedz, ale zwykłe czipsy zastąp np. czipsami z marchewki robionymi własnoręcznie, a hamburgera zrób w pełnoziarnistej bułce. Też będzie pysznie i o niebo zdrowiej !Używaj dużo przypraw, dzięki nim jedzenie jest bardziej aromatyczne. Czosnek, bazylia, tymianek, oregano czy cząber są zdrowe i nie trzeba ograniczać ich ilości, uważaj jednak na sól, i mieszanki przypraw, wiele przypraw typu "do kurczaka" zawiera duże ilości soli i konserwantów.Gotuj z miłością i pasją, a jedzenie będzie smakowało zupełnie inaczej i nie trzymaj się sztywno przepisów, czasem warto zaszaleć i zmienić coś według swojego pomysłu, może okazać się o wiele lepsze.

Myśl pozytywnie, energia przyciągania zawsze działa, jeżeli uważamy, że wydarzy się coś dobrego tak właśnie będzie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie pozostawione komentarze. Motywuje mnie to do dalszego pisania :)