poniedziałek, 8 czerwca 2015

Lunch box 3Tym razem kolejny przepis na lunch box. Będzie trochę bardziej słodko bo zaprezentuję sałatkę owocową. Jest banalna w wykonaniu, smaczna i zdrowa. Jeżeli potrzebujemy dużo energii na cały dzień, sałatka owocowa będzie świetnym rozwiązaniem. Cukier zawarty w owocach da nam kopa energetycznego. Owoce mają dużo witamin i warto korzystać z ich dobrodziejstwa. Należy jednak pamiętać, że przez sporą zawartość cukrów, nie powinniśmy najadać się owocami na noc, szczególnie jeśli dbamy o linię.

Moja sałatka owocowa składa się z nektarynek, truskawek, jabłka i kiwi. Wszystkie składniki kroję i mieszam, na wierzchu kładę truskawki (jest to jedynie kwestia dekoracyjna) . No i sałatka jest gotowa, jeżeli lubicie mocno słodki smak można dodać łyżeczkę miodu. Danie jest banalne w wykonaniu i dostarcza nam potrzebne składniki. Możemy w zależności od posiadanych owoców zmieniać kompozycje i eksperymentować ze smakiem. Zamiast kiwi pojawić może się banan lub pomarańcza.

Warto poświęcić chwilę czasu na przygotowanie zdrowego posiłku, zamiana zwykłych kanapek na taką sałatkę poprawi nasze samopoczucie i zdrowie. Należy te pamiętać, że sałatka nie może być naszym jedynym porannym posiłkiem. Idąc do pracy na 8 godzin powinnyśmy zabrać trzy lekkie posiłki. Regularne jedzenie mniejszych porcji korzystanie wpływa na metabolizm. Pomysły na inne posiłki pojawiły się w moich wcześniejszych lunch boxach i oczywiście pojawiać się będą się w kolejnych:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie pozostawione komentarze. Motywuje mnie to do dalszego pisania :)