sobota, 12 września 2015

Kawa zielona na odchudzanie - kit czy hit?Istnieje wiele sprzecznych opinii co do zielonej kawy i tego jak wpływa na odchudzanie. Niektórzy uważają, że jest to genialny produkt, inni twierdzą, że kawa zielona na odchudzanie to ściema. No więc jak to jest?Ja osobiście do wszelkich suplementów wspomagających odchudzanie podchodzę z dystansem. Tak też podeszłam do kawy zielonej, postanowiłam ją przetestować ale oczywiście nie pokładałam w niej jakiś wielkich nadziei i nie myślałam, że od samego jej picia schudnę 10 kilo bo nie ma takiej możliwości. Jeżeli nie będziemy zdrowo się odżywiać i aktywnie ruszać nie ma szansy na zrzucenie kilogramów, sama kawa nie pomoże. Ale oczywiście możemy w trakcie diety wspomagać się taką kawą, wtedy działanie to ma sens. A jak działa kawa zielona mielona? W jej składzie znajdziemy kofeinę oraz kwas chlorogenowy, połączenie tych dwóch składników powoduje lepsze spalanie tkanki tłuszczowej. Poza tym kofeina działa pobudzająco i dodaje energii.

Jak przygotować kawę zieloną? 2 łyżeczki kawy zalewamy przegotowaną wodą o temperaturze około 90 stopni celsjusza, zostawiamy na 5 minut, a następnie odcedzamy.

Jak smakuje kawa zielona? W smaku podobna jest do zielonej herbaty, jest łagodniejsza od kawy, a także lekko cierpka. Ciężko ją dokładnie opisać, trzeba spróbować :)

Czy kawa zielona działa? No cóż ja stosuję ją w trakcie diety, kilogramów mi ubywa ale to zapewne za sprawą zdrowego odżywania i ćwiczeń. Jestem zadowolona i zapewne będę ją piła ale gwarancji żadnej nie daję.

2 komentarze:

  1. Wygląda przepysznie :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja zielonej kawy jeszcze nie próbowałam, więc wszystko przede mną ;)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie pozostawione komentarze. Motywuje mnie to do dalszego pisania :)